Koalicja Ratujmy Rzeki i ruch Nauka dla Przyrody zapraszają na konferencję „Rzeki dla zrównoważonego rozwoju”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 listopada w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem konferencji jest ocena i dyskusja środowiskowych, przyrodniczych oraz społeczno-ekonomicznych konsekwencji planowanego przez polski rząd programu rozwoju śródlądowych dróg wodnych. Chcielibyśmy ocenić potrzeby wykorzystania rzek jako szlaków komunikacyjnych dla transportu towarowego, a następnie odpowiedzieć na pytanie czy i na ile takie wykorzystanie zaburza funkcjonowanie rzek jako systemów przyrodniczych oraz czy wpływa na inne niż transport towarowy sposoby korzystania z rzek przez człowieka. Porozmawiamy m.in. o wpływie regulacji rzek na ich zdolność do samooczyszczania się, na populacje ptaków lęgowych i wędrownych, na populacje ryb i rozwój rybactwa, na występowanie powodzi i susz, a także na uprawianie turystyki wodnej, wędkarstwa i innych form rekreacji.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Konferencji i zgłaszania chęci uczestnictwa do dnia 19 listopada przez wypełnienie formularza. Do zobaczenia!

 

 

Udostępnij ten artykułEmailFacebookTwitter