Przemysław Chylarecki

Biolog, głównie ornitolog, zainteresowany nie tylko ekologią, ale i ochroną ptaków. Nieuleczalnie zafascynowany ptakami siewkowymi. Wczesne rozpoczęcie kariery terenowego podglądacza ptaków i niewysoki tzw. pesel sprawiły, że pojęcie niszczenia i utraty siedlisk ma dla niego bardzo konkretny i emocjonalny wymiar. Współzałożyciel Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP) oraz Fundacji Greenmind, członek Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej PAN, były członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody (do czasów tzw. dobrej zmiany) oraz Krajowej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko. Pracuje w Muzeum i Instytucie Zoologii PAN. W Fundacji Greenmind jest członkiem Zarządu.

Jacek Engel

Ponad 30 lat w ochronie przyrody. Z wykształcenia leśnik (SGGW), choć w lesie nie przepracował ani jednego dnia. Najlepiej porusza się na styku ochrony przyrody i gospodarki wodnej. Po doświadczeniach zawodowych w nauce, ciałach rządowych, samorządowych oraz pozarządowych, obecnie „sam sobie sterem żeglarzem i okrętem” – od 2007 prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody, Krajowej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko. Autor, współautor, redaktor ekspertyz i publikacji dotyczących gospodarki wodnej, ochrony przyrody i ocen oddziaływania na środowisko. W Fundacji pełni funkcję Prezesa.

Marta Majka Wiśniewska

Zupełnie nie wie co o sobie napisać w informacji na stronę Fundacji. Z wykształcenia inżynier środowiska, z dużym naciskiem na gospodarkę wodną i oceny oddziaływania na środowisko. Choleryczka. Od 12 lat związana z sektorem pozarządowym (WWF Polska, CEE Bankwatch Network, Polska Zielona Sieć). Czuje się oficerem politycznym, zajmuje się polityką środowiskową, planuje strategie działań, kreśli scenariusze (zazwyczaj czarne lub spiskowe), nie odpuszcza. Autorka, współautorka, redaktorka ekspertyz i publikacji dotyczących funduszy europejskich, gospodarki wodnej, ochrony przyrody i ocen oddziaływania na środowisko. Była członkinią Krajowej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko, komitetów monitorujących wdrażanie funduszy UE. Nadal jest członkinią Regionalnej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko Województwa Mazowieckiego, uczestniczy w programowaniu funduszy UE na lata 2014-2020. Podobnie jak Jacek prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W Fundacji pełni funkcję członka Zarządu.